Jak zorganizować przyjęcie z okazji rocznicy ślubu?

Jak zorganizować przyjęcie z okazji rocznicy ślubu?

Każda rocznica ślubu jest ważna. Szczególnego znaczenia nabierają jednak przełomowe rocznice – 10., 25., 50. To okazja do zorganizowania przyjęcia jubileuszowego, by w gronie rodziny i przyjaciół uczcić to wyjątkowe wydarzenie.

Warto dodać, że imprezy okolicznościowe takie jak rocznica ślubu bardzo rzadko są organizowane bezpośrednio przez samych jubilatów. Najczęściej to ich bliscy, zwykle dzieci, zabiegają o wyjątkową oprawę tego wyjątkowego dnia.

Przyjęcie jubileuszowe z okazji rocznicy ślubu

Przyjęcie jubileuszowe z okazji rocznicy ślubu można zorganizować w domu w postaci kameralnego obiadu dla najbliższej rodziny i przyjaciół. Do przyjęcia domowego należy się odpowiednio przygotować. Zwykle samodzielnie należy zadbać m.in. o wystrój wnętrza. Warto zwrócić uwagę na detale, które stworzą podniosły, wyjątkowy klimat. Należy zadbać przede wszystkim o odpowiednie nakrycie stołu, zastawę, kwiaty i świece. Cała aranżacja powinna nawiązywać do stylistyki ślubnej. Menu zależy przede wszystkim od preferencji jubilatów. Obowiązkowo powinien pojawić się również tort. Przygotowanie przyjęcia w domu to nie lada wyzwanie. Jeśli jednak nie mamy czasu ani ochoty, by poświęcić wiele godzin na przygotowanie wszystkich potraw, deserów i innych smakołyków, można skorzystać z usług cateringowych.

Innym sposobem na zorganizowanie wyjątkowego przyjęcia jest przygotowanie jubileuszowej imprezy w lokalu, np. w restauracji. Przykładowo, Zajazd na Kępie organizuje różnorodne rodzinne imprezy w Ustroniu – zarówno kameralne, niewielkie spotkania w gronie bliskich, jak i duże, huczne przyjęcia do białego rana. To niezwykle wygodne rozwiązanie. W praktyce organizatorzy muszą tylko ustalić szczegóły dotyczące menu, wybrać najbardziej stosowne dekoracje i przedstawić swoje oczekiwania, a pracownicy lokalu zajmą się resztą! Co ciekawe, jubileuszowe przyjęcia z okazji rocznicy ślubu organizowane w lokalu bardzo często przybierają formę drugiego wesela. Dotyczy to szczególnie par z większym stażem małżeńskim.