Co podać na weselny obiad w restauracji?

zastawiony stół

Obiad weselny to pierwsze danie, z którym goście podczas przyjęcia mają do czynienia. Jakie posiłki sprawdzą się więc najlepiej oraz dlaczego? Jakie warianty oferowane są w naszej restauracji? Serdecznie zachęcamy do lektury i poznania szczegółów w tym zakresie.

Smacznie i klasycznie

Jeśli chodzi o menu obiadowe na weselu, to zdecydowanie warto postawić na klasykę, która smakuje większości osób. Właśnie dlatego wesele w Ustroniu z nami, to taka propozycja jak przyrządzony na najwyższej jakości mięsie i bardzo aromatyczny rosół z makaronem, pyszne mięsa na drugie danie (schab panierowany lub zapiekana pierś z kurczaka), a także klasyczne puree ziemniaczane. Dla podkreślenia smaku taki obiad to również aż 3 rodzaje surówek, spośród których każdy gość znajdzie coś idealnie dopasowanego do swoich potrzeb.

Zwieńczeniem obiadu jest także deser. Latem polecamy przede wszystkim lody waniliowe z sezonowymi malinami, wraz z pyszną, bitą śmietaną.

Pysznie, bo lokalnie

Świetnym wyborem na obiad weselny są równie nieco bardziej lokalne propozycje. Przykładem ponownie jest jedno z naszych menu, w którym na uroczysty obiad weselny podajemy aromatyczny krem grzybowy, natomiast na drugie danie np. śląską roladę, która z pewnością zachwyci wszystkich sympatyków doskonałej i pełnej smaków kuchni. Z taką roladą świetnie będą komponować się zarówno całe ziemniaki, jak i kluski śląskie. Jeśli więc parze młodej zależy na wyprawieniu wesela klimatycznego z polską nutą w tle, koniecznie powinni rozważyć właśnie takie menu. Deser w tym przypadku jest jednak do dowolnego dopasowania i ponownie mogą być to lody waniliowe, które będą stanowić pyszne zwieńczenie takiego posiłku.

Jak widać, w przypadku obiadu weselnego doskonale sprawdzi się przede wszystkim klasyka. Oczywiście kluczem do osiągnięcia doskonałych wrażeń smakowych jest odpowiednie przygotowanie takich dań, tylko z wysokiej jakości składników. Do tej zasady stosujemy się oczywiście również w naszym lokalu, w którym urządzamy różnego rodzaju imprezy okolicznościowe.